Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Fćrřerne
Georgien
Gibraltar
Grćkenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumćnien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Řstrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Cup-klubber fra: Slovakiet

Sćson

Klubnavn

Placering

1970/71Spartak Trnava, Czekoslovakiet3 Runde
1971/72VVS Kosice, Czekoslovakiet1 Runde
1972/73Slovan Bratislava, Czekoslovakiet2 Runde
1973/741.FC Tatran Presov, Czekoslovakiet2 Runde
1973/74VVS Kosice, Czekoslovakiet1 Runde
1975/76Inter Bratislava, Czekoslovakiet3 Runde
1976/77Slovan Bratislava, Czekoslovakiet2 Runde
1977/78Inter Bratislava, Czekoslovakiet2 Runde
1978/79Lokomotíva Kosice, Czekoslovakiet1 Runde
1983/84Inter Bratislava, Czekoslovakiet2 Runde
1984/85Dukla Banská Bystrica, Czekoslovakiet1 Runde
1988/89DAC Dunajská Streda, Czekoslovakiet2 Runde
1989/90FC Nitra, Czekoslovakiet1 Runde
1990/91Inter Bratislava, Czekoslovakiet2 Runde
1991/92Slovan Bratislava, Czekoslovakiet1 Runde
1993/94Slovan Bratislava, Slovakiet1 Runde
1993/94DAC Dunajská Streda, Slovakiet1 Runde
1994/95Slovan Bratislava, Slovakiet2 Runde
1994/95Inter Bratislava, SlovakietKvalifikationsrunden
1995/96VVS Kosice, SlovakietKvalifikationsrunden
1995/96Slovan Bratislava, Slovakiet1 Runde
1996/97Slovan Bratislava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
1996/97VVS Kosice, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
1997/98Spartak Trnava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
1998/99VVS Kosice, Slovakiet1 Runde
1998/99Inter Bratislava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
1999/00Dukla Banská Bystrica, Slovakiet1 Runde
1999/00Inter Bratislava, Slovakiet2 Runde
1999/00Spartak Trnava, Slovakiet1 Runde
2000/01Slovan Bratislava, Slovakiet1 Runde
2000/01VVS Kosice, Slovakiet1 Runde
2000/01Inter Bratislava, Slovakiet2 Runde
2001/02Slovan Bratislava, Slovakiet1 Runde
2001/02MFK Ružomberok, Slovakiet1 Runde
2001/02Inter Bratislava, Slovakiet1 Runde
2001/02Matador Puchov, Slovakiet1 Runde
2002/03Matador Puchov, Slovakiet1 Runde
2002/03FC Senec, SlovakietKvalifikationsrunden
2003/04MSK Zilina, Slovakiet1 Runde
2003/04Matador Puchov, Slovakiet1 Runde
2003/04MFK Petrzalka, Slovakiet1 Runde
2004/05MFK Petrzalka, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2004/05Dukla Banská Bystrica, Slovakiet1 Runde
2005/06MSK Zilina, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2005/06Dukla Banská Bystrica, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2005/06MFK Petrzalka, Slovakiet1/16-finalist
2006/07MFK Ružomberok, Slovakiet1 Runde
2006/07MFK Petrzalka, Slovakiet1 Runde
2006/07Spartak Trnava, Slovakiet1 Kvalifikationsrunde
2007/08MFK Petrzalka, Slovakiet1 Runde
2007/08FC Zlaté Moravce, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2008/09MSK Zilina, Slovakietnr 4 i gruppe F
2008/09MFK Petrzalka, Slovakiet1 Runde
2008/09Spartak Trnava, Slovakiet1 Kvalifikationsrunde
2009/10Spartak Trnava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2009/10Slovan Bratislava, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2009/10MSK Zilina, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2009/10VVS Kosice, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2010/11Dukla Banská Bystrica, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Nitra, Slovakiet1 Kvalifikationsrunde
2010/11Slovan Bratislava, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2011/12FK Senica, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2011/12Spartak Trnava, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2011/12Slovan Bratislava, Slovakietnr 4 i gruppe F
2011/12MSK Zilina, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2012/13Spartak Trnava, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2012/13Slovan Bratislava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2012/13FK Senica, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2013/14AS Trencín, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2013/14FK Senica, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2013/14MSK Zilina, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2014/15VVS Kosice, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2014/15Spartak Trnava, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2014/15Slovan Bratislava, Slovakietnr 4 i gruppe I
2014/15AS Trencín, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2015/16MSK Zilina, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2015/16Spartak Trnava, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2015/16Slovan Bratislava, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2016/17Spartak Trnava, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2016/17AS Trencín, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2016/17Spartak Myjava, Slovakiet1 Kvalifikationsrunde
2016/17Slovan Bratislava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2017/18AS Trencín, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2017/18Slovan Bratislava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2017/18MFK Ružomberok, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2018/19Slovan Bratislava, Slovakiet3 Kvalifikationsrunde
2018/19Spartak Trnava, Slovakietnr 3 i gruppe D
2018/19DAC Dunajská Streda, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2018/19AS Trencín, Slovakiet4 Kvalifikationsrunde
2019/20Spartak Trnava, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
2019/20MFK Ružomberok, Slovakiet1 Kvalifikationsrunde
2019/20DAC Dunajská Streda, Slovakiet2 Kvalifikationsrunde
© 2001-2019 www.foot.dk
Danmarks střrste fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional