Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Cup-klubber fra: Armenien

Sæson

Klubnavn

Placering

1972/73Ararat Yerevan, 3 Runde
1994/95Ararat Yerevan, Kvalifikationsrunden
1995/96Shirak Gyumri, Kvalifikationsrunden
1996/97Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
1996/97Kilikia Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
1997/98FC Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
1998/99Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
1999/00FC Yerevan, Kvalifikationsrunden
1999/00Shirak Gyumri, Kvalifikationsrunden
2000/01Ararat Yerevan, Kvalifikationsrunden
2000/01Mika Ashtarak, Kvalifikationsrunden
2001/02Mika Ashtarak, Kvalifikationsrunden
2001/02Ararat Yerevan, Kvalifikationsrunden
2002/03Zvartnots Yerevan, Kvalifikationsrunden
2002/03Spartak Yerevan, Kvalifikationsrunden
2003/04Shirak Gyumri, Kvalifikationsrunden
2003/04FC Urartu, Kvalifikationsrunden
2004/05Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
2004/05Mika Ashtarak, 1 Kvalifikationsrunde
2004/05FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2005/06FC Urartu, 2 Kvalifikationsrunde
2005/06Mika Ashtarak, 1 Kvalifikationsrunde
2006/07FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2006/07Mika Ashtarak, 1 Kvalifikationsrunde
2007/08FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2007/08Mika Ashtarak, 2 Kvalifikationsrunde
2008/09FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2008/09Ararat Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2009/10FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2009/10Mika Ashtarak, 1 Kvalifikationsrunde
2009/10Gandzasar Kapan, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Ulysses Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Mika Ashtarak, 2 Kvalifikationsrunde
2011/12Mika Ashtarak, 2 Kvalifikationsrunde
2011/12Ulysses Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2011/12FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2012/13Shirak Gyumri, 2 Kvalifikationsrunde
2012/13Gandzasar Kapan, 2 Kvalifikationsrunde
2012/13Pyunik Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2013/14Pyunik Yerevan, 2 Kvalifikationsrunde
2013/14Mika Ashtarak, 1 Kvalifikationsrunde
2013/14Gandzasar Kapan, 1 Kvalifikationsrunde
2014/15Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
2014/15Pyunik Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2014/15Mika Ashtarak, 1 Kvalifikationsrunde
2015/16Ulysses Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2015/16Shirak Gyumri, 2 Kvalifikationsrunde
2015/16Alashkert Martuni, 2 Kvalifikationsrunde
2016/17Pyunik Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2016/17FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2016/17Shirak Gyumri, 2 Kvalifikationsrunde
2017/18Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
2017/18Gandzasar Kapan, 1 Kvalifikationsrunde
2017/18Pyunik Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2018/19Gandzasar Kapan, 1 Kvalifikationsrunde
2018/19Alashkert Martuni, 3 Kvalifikationsrunde
2018/19FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2018/19Pyunik Yerevan, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Pyunik Yerevan, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Alashkert Martuni, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Ararat-Armenia, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Noah, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Shirak Gyumri, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21Alashkert Martuni, 1 Kvalifikationsrunde
2020/21FC Ararat-Armenia, 4 Kvalifikationsrunde
2021/22Alashkert Martuni, 4 Kvalifikationsrunde
© 2001-2021 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional