Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Europa League 2019/20

Sæson

Klubnavn

Placering

2019/20Sevilla FC, Vinder
2019/20Inter, Finalist
2019/20Manchester United, Semifinalist
2019/20Shakhtar Donetsk, Semifinalist
2019/20Bayer 04 Leverkusen, Kvartfinalist
2019/20FC Basel, Kvartfinalist
2019/20FC København, Kvartfinalist
2019/20Wolverhampton Wanderers, Kvartfinalist
2019/20Eintracht Frankfurt, 1/8-finalist
2019/20Getafe CF, 1/8-finalist
2019/20Istanbul Basaksehir FK, 1/8-finalist
2019/20LASK Linz, 1/8-finalist
2019/20Olympiacos Pireus, 1/8-finalist
2019/20Rangers, 1/8-finalist
2019/20Roma, 1/8-finalist
2019/20VfL Wolfsburg, 1/8-finalist
2019/20Ajax Amsterdam, 1/16-finalist
2019/20APOEL Nicosia, 1/16-finalist
2019/20Arsenal, 1/16-finalist
2019/20AZ Alkmaar, 1/16-finalist
2019/20Celtic, 1/16-finalist
2019/20CFR Cluj, 1/16-finalist
2019/20Club Brugge KV, 1/16-finalist
2019/20FC Porto, 1/16-finalist
2019/20KAA Gent, 1/16-finalist
2019/20Ludogorets Razgrad, 1/16-finalist
2019/20Malmö FF, 1/16-finalist
2019/20RCD Espanyol, 1/16-finalist
2019/20Red Bull Salzburg, 1/16-finalist
2019/20SL Benfica, 1/16-finalist
2019/20Sporting Braga, 1/16-finalist
2019/20Sporting CP, 1/16-finalist
2019/20FK Qarabag Agdam, nr 3 i gruppe A
2019/20Dynamo Kyiv, nr 3 i gruppe B
2019/20FC Krasnodar, nr 3 i gruppe C
2019/20PSV Eindhoven, nr 3 i gruppe D
2019/20Lazio, nr 3 i gruppe E
2019/20R Standard Liège, nr 3 i gruppe F
2019/20BSC Young Boys, nr 3 i gruppe G
2019/20Ferencvárosi, nr 3 i gruppe H
2019/20AS Saint-Etienne, nr 3 i gruppe I
2019/20Borussia Mönchengladbach, nr 3 i gruppe J
2019/20Slovan Bratislava, nr 3 i gruppe K
2019/20Partizan Beograd, nr 3 i gruppe L
2019/20F91 Dudelange, nr 4 i gruppe A
2019/20FC Lugano, nr 4 i gruppe B
2019/20Trabzonspor, nr 4 i gruppe C
2019/20Rosenborg BK, nr 4 i gruppe D
2019/20Stade Rennais FC, nr 4 i gruppe E
2019/20Vitória Guimarães, nr 4 i gruppe F
2019/20Feyenoord, nr 4 i gruppe G
2019/20CSKA Moskva, nr 4 i gruppe H
2019/20PFC Olexandriya, nr 4 i gruppe I
2019/20Wolfsberger AC, nr 4 i gruppe J
2019/20Beşiktaş JK, nr 4 i gruppe K
2019/20FC Astana, nr 4 i gruppe L
2019/20AEK Athen, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20AIK Stockholm, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Apollon Limassol, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Bnei Yehuda Tel-Aviv, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Ararat-Armenia, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20FC BATE Borisov, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20FCSB, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Hapoel Beer Sheva, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Legia Warszawa, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Linfield, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Molde FK, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20NK Maribor, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20PAOK Saloniki, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20RC Strasbourg, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Riga FC, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Rijeka, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Royal Antwerp FC, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Sūduva Marijampolė, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Spartak Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Torino FC, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Zorya Luhansk, 4 Kvalifikationsrunde
2019/20Aberdeen, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20AEK Larnaca, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Aris Saloniki, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Atromitos, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Brøndby IF, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20CSKA Sofia, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Dinamo Tbilisi, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Dundalk, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Luzern, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Mariupol, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Midtjylland, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Thun, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Vaduz, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Austria Wien, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Haugesund, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Sarajevo, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Ventspils, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20HJK Helsinki, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20IFK Norrköping, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Lokomotiv Plovdiv, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Maccabi Tel-Aviv, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Mlada Boleslav, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Neftchi Baku, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Nõmme Kalju, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Pyunik Yerevan, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Saburtalo Tbilisi, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Shakhtyor Soligorsk, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Sheriff Tiraspol, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Sparta Praha, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Sutjeska Niksic, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20The New Saints, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Universitatea Craiova, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Valletta, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Viktoria Plzen, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Yeni Malatyaspor, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20Zrinjski Mostar, 3 Kvalifikationsrunde
2019/20AEL Limassol, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Alashkert Martuni, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Arsenal Tula, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20BK Häcken, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Budapest Honvéd FC, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Budocnost Podgorica, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Chikhura Sachkhere, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Connah's Quay, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Crusaders, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Cukaricki Beograd, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20DAC Dunajská Streda, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Debreceni VSC, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Esbjerg fB, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Flora Tallinn, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Santa Coloma, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Utrecht, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Jablonec, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Liepaja, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Gzira United, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20HB Tórshavn, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Jeunesse Esch, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Kairat Almaty, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20KF Feronikeli, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20KÍ Klaksvík, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20KuPS Kuopio, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Lechia Gdansk, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Levski Sofia, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Lincoln Red Imps FC, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Maccabi Haifa, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20MOL Fehérvár FC, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20NK Domzale, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20NK Olimpija Ljubljana, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Ordabasy Shymkent, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Osijek, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Partizani Tiranë, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Piast Gliwice, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Progrés Niedercorn, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Qäbälä PFK, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Shamrock Rovers, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20SK Sturm Graz, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Skendija 79 Tetovo, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Spartak Trnava, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Stjarnan, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Tre Penne, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Valur Reykjavík, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Viitorul Constanța, 2 Kvalifikationsrunde
2019/20Akademija Pandev, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20B 36 Tórshavn, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Ballymena United, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Balzan FC, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Breidablik, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Cliftonville, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Cork City, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Cracovia Kraków, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Dinamo Minsk, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Europa FC, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Inter, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Petrocub Hîncești, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FC Vitebsk, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FCI Levadia Tallinn, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Kauno Zalgiris, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Kukësi, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Rigas Futbola Skola, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20FK Riteriai, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Fola Esch, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Hajduk Split, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Hibernians, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20KF Shkupi, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Kilmarnock, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20KR Reykjavík, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Laçi, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Makedonija GP Skopje, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20MFK Ružomberok, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Milsami Orhei, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Narva Trans, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20NŠ Mura, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20OFK Titograd Podgorica, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Radnicki Nis, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Radnik Bijeljina, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20RoPS Rovaniemi, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Sebail PFK, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Siroki Brijeg, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20SK Brann, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Speranta Nisporeni, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20St Joseph's FC, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20St.Patrick's Athletic, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Teuta Durrës, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Tobol Kostanai, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Torpedo Kutaisi, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20UE Engordany, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Žalgiris Vilnius, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Zeta Golubovici, 1 Kvalifikationsrunde
2019/20Barry Town, Kvalifikationsrunden
2019/20Cardiff Metropolitan University, Kvalifikationsrunden
2019/20KF Prishtina, Kvalifikationsrunden
2019/20La Fiorita, Kvalifikationsrunden
2019/20NSÍ Runavík, Kvalifikationsrunden
2019/20Tre Fiori, Kvalifikationsrunden
2019/20UE Sant Juliá, Kvalifikationsrunden
© 2001-2022 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional