Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belarus
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
UEFA Europa League 2010/11

Sæson

Klubnavn

Placering

2010/11FC Porto, Vinder
2010/11Sporting Braga, Finalist
2010/11SL Benfica, Semifinalist
2010/11Villarreal CF, Semifinalist
2010/11Dynamo Kyiv, Kvartfinalist
2010/11FC Twente, Kvartfinalist
2010/11PSV Eindhoven, Kvartfinalist
2010/11Spartak Moskva, Kvartfinalist
2010/11Ajax Amsterdam, 1/8-finalist
2010/11Bayer 04 Leverkusen, 1/8-finalist
2010/11CSKA Moskva, 1/8-finalist
2010/11Liverpool, 1/8-finalist
2010/11Manchester City, 1/8-finalist
2010/11Paris Saint-Germain, 1/8-finalist
2010/11Rangers, 1/8-finalist
2010/11Zenit Sankt-Peterburg, 1/8-finalist
2010/11Aris Saloniki, 1/16-finalist
2010/11Besiktas, 1/16-finalist
2010/11BSC Young Boys, 1/16-finalist
2010/11FC Basel, 1/16-finalist
2010/11FC BATE Borisov, 1/16-finalist
2010/11Lech Poznán, 1/16-finalist
2010/11Lille OSC, 1/16-finalist
2010/11Metalist Kharkiv, 1/16-finalist
2010/11Napoli, 1/16-finalist
2010/11PAOK Saloniki, 1/16-finalist
2010/11RSC Anderlecht, 1/16-finalist
2010/11Rubin Kazan, 1/16-finalist
2010/11Sevilla FC, 1/16-finalist
2010/11Sparta Praha, 1/16-finalist
2010/11Sporting CP, 1/16-finalist
2010/11VfB Stuttgart, 1/16-finalist
2010/11Juventus, nr 3 i gruppe A
2010/11Atlético Madrid, nr 3 i gruppe B
2010/11KAA Gent, nr 3 i gruppe C
2010/11Dinamo Zagreb, nr 3 i gruppe D
2010/11AZ Alkmaar, nr 3 i gruppe E
2010/11Palermo, nr 3 i gruppe F
2010/11AEK Athen, nr 3 i gruppe G
2010/11Getafe CF, nr 3 i gruppe H
2010/11Sampdoria, nr 3 i gruppe I
2010/11Borussia Dortmund, nr 3 i gruppe J
2010/11FCSB, nr 3 i gruppe K
2010/11SK Rapid Wien, nr 3 i gruppe L
2010/11Red Bull Salzburg, nr 4 i gruppe A
2010/11Rosenborg BK, nr 4 i gruppe B
2010/11Levski Sofia, nr 4 i gruppe C
2010/11Club Brugge KV, nr 4 i gruppe D
2010/11Sheriff Tiraspol, nr 4 i gruppe E
2010/11Lausanne-Sports, nr 4 i gruppe F
2010/11Hajduk Split, nr 4 i gruppe G
2010/11OB, nr 4 i gruppe H
2010/11Debreceni VSC, nr 4 i gruppe I
2010/11Karpaty Lviv, nr 4 i gruppe J
2010/11FC Utrecht, nr 4 i gruppe K
2010/11CSKA Sofia, nr 4 i gruppe L
2010/11AIK Stockholm, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Anorthosis Famagusta, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11APOEL Nicosia, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Aston Villa, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Brøndby IF, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Celtic, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11CS Marítimo, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Dinamo Minsk, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Dnepr Mogilev, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Dnipro Dnipropetrovsk, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Dundee United, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Timisoara, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Vaslui, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Fenerbahçe, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Feyenoord, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Aktobe, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Austria Wien, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Qarabag Agdam, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Galatasaray, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Grasshopper-Club Zürich, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Györi ETO FC, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11HJK Helsinki, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11IF Elfsborg, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11KRC Genk, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Litex Lovech, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Lokomotiv Moskva, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Maccabi Tel-Aviv, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Motherwell, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11NK Maribor, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Omonia Nicosia, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Sibir Novosibirsk, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11SK Sturm Graz, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Slovan Bratislava, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Tavriya Simferopol, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11The New Saints, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Trabzonspor, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Unirea Urziceni, 4 Kvalifikationsrunde
2010/11Apollon Limassol, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Bangor City, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Baník Ostrava, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Beroe Stara Zagora, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Budocnost Podgorica, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Cliftonville, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Crvena zvezda Beograd, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Dinamo Bucuresti, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Dinamo Tbilisi, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Inter, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Luzern, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Nordsjælland, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Zestafoni, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Jablonec, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Hibernian, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11IFK Göteborg, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Jagiellonia Bialystok, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Kalmar FF, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11KSV Cercle Brugge, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Maccabi Haifa, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Molde FK, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Montpellier HSC, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11MyPa Myllykoski, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11OFK Beograd, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Olympiacos Pireus, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Rabotnicki Skopje, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Randers FC, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Ruch Chorzów, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Shamrock Rovers, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Spartak Subotica, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Teteks Tetovo, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Viktoria Plzen, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Wisla Kraków, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Zrinjski Mostar, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Aalesunds FK, 3 Kvalifikationsrunde
2010/11Besa Kavajë, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Bnei Yehuda Tel-Aviv, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Borac Banja Luka, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Breidablik, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Cibalia Vinkovci, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Dacia Chisinau, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Dundalk, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Differdange 03, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Honka Espoo, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Vaduz, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Atyrau, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Baku, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Jelgava, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11FK Ventspils, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Gefle IF, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Iskra-Stali, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11JK Sillamäe Kalev, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11KF Tiranë, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11KFK Siauliai, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11KR Reykjavík, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11MFK Dukla Banská Bystrica, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Mika Ashtarak, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Mogren Budva, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11MOL Fehérvár FC, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11ND Gorica, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Portadown, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Sūduva Marijampolė, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Sibenik, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Siroki Brijeg, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Sporting Fingal, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Stabæk IF, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Tauras Taurage, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Torpedo-BelAZ Zhodino, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11TPS Turku, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Tre Penne, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11UE Sant Juliá, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Valletta, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Víkingur Gøtu, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11WIT Georgia Tbilisi, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11Zaria Balti, 2 Kvalifikationsrunde
2010/11CS Grevenmacher, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11EB/Streymur, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11F91 Dudelange, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Faetano, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Flora Tallinn, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Lusitanos, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Nitra, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11FC Urartu, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Fylkir, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Glentoran, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Laçi, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Llanelli, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Metalurg Skopje, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Narva Trans, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11NK Olimpija Ljubljana, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11NSÍ Runavík, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Port Talbot Town, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Shakhtyor Karagandy, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Skonto Riga, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Sliema Wanderers, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Tobol Kostanai, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11UE Santa Coloma, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Ulysses Yerevan, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Xäzär Länkäran, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Zalaegerszegi TE, 1 Kvalifikationsrunde
2010/11Zeta Golubovici, 1 Kvalifikationsrunde
© 2001-2021 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional