Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
TOTO Cup-klubber fra: Sverige

Sæson

Klubnavn

Placering

1961/62IFK Göteborg, Sverigenr 3 i Gruppe B1
1961/62Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe B2
1961/62Örgryte IS, SverigeKvartfinalist
1961/62IF Elfsborg, Sverigenr 2 i Gruppe B4
1963/64IFK Norrköping, Sverige1 Runde
1963/64Örgryte IS, SverigeKvartfinalist
1963/64IFK Göteborg, Sverigenr 4 i Gruppe B2
1963/64Djurgårdens IF, Sverigenr 4 i Gruppe B1
1964/65Malmö FF, SverigeKvartfinalist
1964/65AIK Stockholm, Sverigenr 2 i Gruppe C2
1964/65IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe B2
1964/65Degerfors IF, Sverigenr 4 i Gruppe C3
1965/66Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe A2
1965/66Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe A1
1965/66IFK Norrköping, SverigeFinalist
1965/66Örgryte IS, SverigeKvartfinalist
1966/67IFK Göteborg, SverigeKvartfinalist
1966/67Malmö FF, Sverigenr 3 i Gruppe B4
1966/67IFK Norrköping, SverigeKvartfinalist
1966/67IF Elfsborg, Sverigenr 3 i Gruppe B5
1966/67AIK Stockholm, Sverigenr 4 i Gruppe B3
1967IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe B1
1967AIK Stockholm, Sverigenr 3 i Gruppe B6
1967Djurgårdens IF, Sverigenr 4 i Gruppe B2
1967IF Elfsborg, Sverigenr 3 i Gruppe B3
1967IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe B4
1968Helsingborgs IF, Sverigenr 3 i Gruppe B1
1968Malmö FF, Sverigenr 3 i Gruppe B3
1968Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe B4
1968Örebro SK, Sverigenr 3 i Gruppe B2
1969Örebro SK, Sverigenr 2 i Gruppe 4
1969Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 1
1969Östers IF, Sverigenr 2 i Gruppe 2
1969Djurgårdens IF, Sverigenr 4 i Gruppe 3
1969IFK Norrköping, Sverigenr 1 i Gruppe 5
1970Malmö FF, Sverigenr 4 i Gruppe A1
1970Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe A3
1970Östers IF, Sverigenr 1 i Gruppe B4
1970IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe B1
1970Åtvidabergs FF, Sverigenr 2 i Gruppe A5
1970Örebro SK, Sverigenr 3 i Gruppe A4
1970AIK Stockholm, Sverigenr 3 i Gruppe B3
1970GAIS, Sverigenr 3 i Gruppe B2
1970IFK Göteborg, Sverigenr 3 i Gruppe A2
1971Åtvidabergs FF, Sverigenr 1 i Gruppe 5
1971Djurgårdens IF, Sverigenr 2 i Gruppe 7
1971Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 6
1971IF Elfsborg, Sverigenr 3 i Gruppe 2
1972Landskrona BoIS, Sverigenr 3 i Gruppe 6
1972IFK Norrköping, Sverigenr 1 i Gruppe 2
1972Åtvidabergs FF, Sverigenr 4 i Gruppe 3
1972Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 4
1972Djurgårdens IF, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1972Örgryte IS, Sverigenr 4 i Gruppe 1
1973Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe 6
1973AIK Stockholm, Sverigenr 3 i Gruppe 2
1973IFK Norrköping, Sverigenr 4 i Gruppe 4
1973Örebro SK, Sverigenr 3 i Gruppe 5
1973Östers IF, Sverigenr 1 i Gruppe 10
1973Malmö FF, Sverigenr 3 i Gruppe 3
1973Åtvidabergs FF, Sverigenr 3 i Gruppe 1
1974Hammarby IF, Sverigenr 4 i Gruppe 10
1974AIK Stockholm, Sverigenr 4 i Gruppe 6
1974Östers IF, Sverigenr 3 i Gruppe 1
1974IFK Norrköping, Sverigenr 4 i Gruppe 8
1974Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe 2
1974Landskrona BoIS, Sverigenr 2 i Gruppe 10
1974Åtvidabergs FF, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1974Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 3
1975AIK Stockholm, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1975GAIS, Sverigenr 4 i Gruppe 8
1975IF Elfsborg, Sverigenr 4 i Gruppe 10
1975Malmö FF, Sverigenr 3 i Gruppe 1
1975Östers IF, Sverigenr 4 i Gruppe 6
1975Åtvidabergs FF, Sverigenr 1 i Gruppe 7
1976Örebro SK, Sverigenr 4 i Gruppe 10
1976Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 1
1976Åtvidabergs FF, Sverigenr 2 i Gruppe 6
1976AIK Stockholm, Sverigenr 4 i Gruppe 4
1976Östers IF, Sverigenr 1 i Gruppe 8
1976Landskrona BoIS, Sverigenr 4 i Gruppe 3
1976Djurgårdens IF, Sverigenr 1 i Gruppe 9
1977Halmstads BK, Sverigenr 1 i Gruppe 1
1977Östers IF, Sverigenr 1 i Gruppe 9
1977Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 4
1977Landskrona BoIS, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1978Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 5
1978IF Elfsborg, Sverigenr 3 i Gruppe 8
1978IFK Norrköping, Sverigenr 4 i Gruppe 1
1978Kalmar FF, Sverigenr 3 i Gruppe 3
1979Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 3
1979IFK Göteborg, Sverigenr 2 i Gruppe 4
1979Kalmar FF, Sverigenr 3 i Gruppe 5
1979Östers IF, Sverigenr 2 i Gruppe 8
1980IF Elfsborg, Sverigenr 1 i Gruppe 9
1980IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 8
1980Halmstads BK, Sverigenr 1 i Gruppe 6
1980Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 7
1981IK Brage, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1981IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 7
1981Östers IF, Sverigenr 3 i Gruppe 4
1981Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 3
1982IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe 5
1982IK Brage, Sverigenr 1 i Gruppe 7
1982Östers IF, Sverigenr 1 i Gruppe 8
1982IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 9
1983IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 7
1983IF Elfsborg, Sverigenr 4 i Gruppe 10
1983Hammarby IF, Sverigenr 1 i Gruppe 8
1983Malmö FF, Sverigenr 3 i Gruppe 3
1984IFK Göteborg, Sverigenr 2 i Gruppe 7
1984Östers IF, Sverigenr 4 i Gruppe 10
1984Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 6
1984AIK Stockholm, Sverigenr 1 i Gruppe 5
1985IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 3
1985AIK Stockholm, Sverigenr 1 i Gruppe 4
1985Hammarby IF, Sverigenr 3 i Gruppe 10
1985Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 1
1986IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 10
1986Kalmar FF, Sverigenr 2 i Gruppe 4
1986Örgryte IS, Sverigenr 2 i Gruppe 12
1986Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 3
1987Hammarby IF, Sverigenr 3 i Gruppe 2
1987Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 5
1987IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe 7
1987AIK Stockholm, Sverigenr 1 i Gruppe 6
1987Halmstads BK, Sverigenr 4 i Gruppe 3
1988IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe 5
1988IFK Göteborg, Sverigenr 1 i Gruppe 2
1988Östers IF, Sverigenr 4 i Gruppe 9
1988Örgryte IS, Sverigenr 2 i Gruppe 3
1988Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 1
1989Djurgårdens IF, Sverigenr 4 i Gruppe 6
1989Malmö FF, Sverigenr 2 i Gruppe 2
1989Örgryte IS, Sverigenr 1 i Gruppe 10
1989IFK Göteborg, Sverigenr 3 i Gruppe 5
1989Örebro SK, Sverigenr 1 i Gruppe 7
1990Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 5
1990IFK Norrköping, Sverigenr 3 i Gruppe 4
1990Örebro SK, Sverigenr 3 i Gruppe 7
1990Gefle IF, Sverigenr 4 i Gruppe 8
1990GAIS, Sverigenr 1 i Gruppe 6
1991Östers IF, Sverigenr 3 i Gruppe 7
1991Malmö FF, Sverigenr 3 i Gruppe 1
1991IFK Norrköping, Sverigenr 4 i Gruppe 2
1991Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe 5
1991Hammarby IF, Sverigenr 3 i Gruppe 4
1991Örebro SK, Sverigenr 1 i Gruppe 10
1992Helsingborgs IF, Sverigenr 2 i Gruppe 5
1992Hammarby IF, Sverigenr 2 i Gruppe 8
1992BK Häcken, Sverigenr 2 i Gruppe 3
1992Halmstads BK, Sverigenr 3 i Gruppe 4
1992Kiruna FF, Sverigenr 4 i Gruppe 7
1993BK Häcken, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1993Trelleborgs FF, Sverigenr 1 i Gruppe 2
1993Halmstads BK, Sverigenr 3 i Gruppe 1
1993Malmö FF, Sverigenr 1 i Gruppe 4
1993IFK Norrköping, Sverigenr 1 i Gruppe 3
1994AIK Stockholm, Sverigenr 1 i Gruppe 3
1994Trelleborgs FF, Sverigenr 2 i Gruppe 7
1994Halmstads BK, Sverigenr 1 i Gruppe 1
1994IFK Norrköping, Sverigenr 2 i Gruppe 8
1994BK Häcken, Sverigenr 5 i Gruppe 2
1995IFK Norrköping, Sverigenr 4 i Gruppe 5
1995Östers IF, Sverigenr 3 i Gruppe 2
1996Djurgårdens IF, Sverigenr 3 i Gruppe 2
1996Örgryte IS, Sverigenr 2 i Gruppe 6
1996Örebro SK, SverigeSemifinalist
1997Halmstads BK, SverigeFinalist
1997Östers IF, Sverigenr 4 i Gruppe 7
1998Örebro SK, Sverige2 Runde
1998Örgryte IS, Sverige2 Runde
1999Halmstads BK, Sverige1 Runde
1999Hammarby IF, Sverige3 Runde
2000Västra Frölunda IF, Sverige2 Runde
2001AIK Stockholm, Sverige3 Runde
2002Helsingborgs IF, Sverige2 Runde
2003Örgryte IS, Sverige2 Runde
2004Malmö FF, Sverige1 Runde
2005IFK Göteborg, Sverige3 Runde
2006Kalmar FF, Sverige3 Runde
2007Hammarby IF, Sverige3 Runde
2008IF Elfsborg, Sverige3 Runde
© 2001-2019 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional