Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Fęrųerne
Georgien
Gibraltar
Grękenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Nordmakedonien
Norge
Polen
Portugal
Rumęnien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Ųstrig
Udskriftsvenlig version
TOTO Cup-klubber fra: Polen

Sęson

Klubnavn

Placering

1961/62Odra Opole, Polennr 3 i Gruppe A1
1961/62Górnik Zabrze, Polennr 2 i Gruppe A3
1963/64Zaglebie Sosnowiec, Polennr 3 i Gruppe C1
1963/64Odra Opole, PolenSemifinalist
1963/64Ruch Chorzów, Polennr 2 i Gruppe C2
1963/64Polonia Bytom, PolenFinalist
1964/65Szombierki Bytom, Polen1 Runde
1964/65Odra Opole, Polennr 3 i Gruppe B4
1964/65Gwardia Warszawa, Polennr 2 i Gruppe B2
1964/65Polonia Bytom, PolenVinder
1965/66Gwardia Warszawa, Polennr 3 i Gruppe B3
1965/66Szombierki Bytom, Polennr 3 i Gruppe B1
1965/66Zaglebie Sosnowiec, Polennr 2 i Gruppe B2
1965/66Pogon Szczecin, Polennr 4 i Gruppe B4
1966/67Polonia Bytom, Polennr 3 i Gruppe B6
1966/67Szombierki Bytom, Polennr 2 i Gruppe B2
1966/67Górnik Zabrze, Polennr 1 i Gruppe B3
1966/67Zaglebie Sosnowiec, PolenSemifinalist
1966/67Wisla Kraków, Polennr 2 i Gruppe B4
1967Ruch Chorzów, Polennr 1 i Gruppe B5
1967Polonia Bytom, Polennr 1 i Gruppe B3
1967GKS Katowice, Polennr 4 i Gruppe B7
1967Zaglebie Sosnowiec, Polennr 1 i Gruppe B2
1968Odra Opole, Polennr 1 i Gruppe B6
1968GKS Katowice, Polennr 2 i Gruppe B2
1968Szombierki Bytom, Polennr 2 i Gruppe B4
1968Legia Warszawa, Polennr 1 i Gruppe B8
1969Wisla Kraków, Polennr 1 i Gruppe 8
1969Szombierki Bytom, Polennr 1 i Gruppe 2
1969Odra Opole, Polennr 1 i Gruppe 9
1969Zaglebie Sosnowiec, Polennr 2 i Gruppe 3
1970Wisla Kraków, Polennr 1 i Gruppe B5
1970Gwardia Warszawa, Polennr 2 i Gruppe B7
1970Zaglebie Sosnowiec, Polennr 2 i Gruppe B3
1970Polonia Bytom, Polennr 1 i Gruppe B8
1971Energetyk ROW Rybnik, Polennr 2 i Gruppe 5
1971Zaglebie Walbrzych, Polennr 3 i Gruppe 6
1971Stal Mielec, Polennr 1 i Gruppe 2
1971Szombierki Bytom, Polennr 2 i Gruppe 3
1972Stal Mielec, Polennr 3 i Gruppe 7
1972Odra Opole, Polennr 2 i Gruppe 8
1972Górnik Walbrzych, Polennr 4 i Gruppe 2
1972Wisla Kraków, Polennr 2 i Gruppe 3
1973Polonia Bytom, Polennr 3 i Gruppe 10
1973Energetyk ROW Rybnik, Polennr 1 i Gruppe 5
1973Wisla Kraków, Polennr 1 i Gruppe 8
1974Legia Warszawa, Polennr 2 i Gruppe 8
1974LKS Lódz, Polennr 2 i Gruppe 9
1974Górnik Zabrze, Polennr 2 i Gruppe 7
1974Wisla Kraków, Polennr 3 i Gruppe 6
1975Energetyk ROW Rybnik, Polennr 1 i Gruppe 6
1975Slask Wroclaw, Polennr 3 i Gruppe 7
1975Polonia Bytom, Polennr 2 i Gruppe 5
1975Zaglebie Sosnowiec, Polennr 1 i Gruppe 4
1976Widzew Lódz, Polennr 1 i Gruppe 11
1976Zaglebie Sosnowiec, Polennr 2 i Gruppe 10
1976Energetyk ROW Rybnik, Polennr 4 i Gruppe 9
1976Pogon Szczecin, Polennr 3 i Gruppe 8
1977Legia Warszawa, Polennr 2 i Gruppe 5
1977Zaglebie Sosnowiec, Polennr 2 i Gruppe 7
1977Pogon Szczecin, Polennr 1 i Gruppe 10
1977Ruch Chorzów, Polennr 2 i Gruppe 6
1979GKS Katowice, Polennr 2 i Gruppe 7
1980Polonia Bytom, Polennr 4 i Gruppe 5
1982Pogon Szczecin, Polennr 2 i Gruppe 7
1982LKS Lódz, Polennr 3 i Gruppe 8
1982Motor Lublin, Polennr 3 i Gruppe 4
1982Widzew Lódz, Polennr 1 i Gruppe 2
1982Gwardia Warszawa, Polennr 2 i Gruppe 6
1983Baltyk Gdynia, Polennr 3 i Gruppe 7
1983Pogon Szczecin, Polennr 1 i Gruppe 3
1983Cracovia Kraków, Polennr 3 i Gruppe 9
1984Górnik Zabrze, Polennr 2 i Gruppe 5
1984GKS Katowice, Polennr 1 i Gruppe 10
1985Lechia Gdansk, Polennr 3 i Gruppe 6
1985Górnik Zabrze, Polennr 1 i Gruppe 7
1985Lech Poznįn, Polennr 2 i Gruppe 3
1986Widzew Lódz, Polennr 2 i Gruppe 7
1986Lech Poznįn, Polennr 1 i Gruppe 9
1986Legia Warszawa, Polennr 3 i Gruppe 5
1986Górnik Zabrze, Polennr 3 i Gruppe 3
1987Pogon Szczecin, Polennr 1 i Gruppe 2
1987Lech Poznįn, Polennr 4 i Gruppe 6
1988LKS Lódz, Polennr 4 i Gruppe 6
1988Pogon Szczecin, Polennr 3 i Gruppe 9
1989Wisla Kraków, Polennr 2 i Gruppe 8
1989Stal Mielec, Polennr 3 i Gruppe 6
1990Lech Poznįn, Polennr 1 i Gruppe 3
1991Zaglebie Lubin, Polennr 3 i Gruppe 2
1993Zawisza Bydgoszcz, Polennr 2 i Gruppe 1
1993Pogon Szczecin, Polennr 4 i Gruppe 3
1995Górnik Zabrze, Polennr 5 i Gruppe 1
1995Pogon Szczecin, Polennr 5 i Gruppe 8
1996Zaglebie Lubin, Polennr 2 i Gruppe 4
1996LKS Lódz, Polennr 5 i Gruppe 8
1997Polonia Warszawa, Polennr 5 i Gruppe 1
1997Odra Wodzislaw, Polennr 3 i Gruppe 9
1998Ruch Chorzów, PolenFinalist
1999Polonia Warszawa, PolenSemifinalist
2000Zaglebie Lubin, Polen2 Runde
2001Zaglebie Lubin, Polen2 Runde
2001Groclin Grodzisk, Polen1 Runde
2002Zaglebie Lubin, Polen1 Runde
2003Odra Wodzislaw, Polen1 Runde
2003Polonia Warszawa, Polen1 Runde
2004Odra Wodzislaw, Polen1 Runde
2005Pogon Szczecin, Polen2 Runde
2005Lech Poznįn, Polen2 Runde
2006Lech Poznįn, Polen2 Runde
2007Legia Warszawa, Polen2 Runde
2008Cracovia Kraków, Polen1 Runde
© 2001-2020 www.foot.dk
Danmarks stųrste fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional