Home

AFC
CAF
Concacaf
Conmebol
FIFA
OFC
UEFA

Albanien
Andorra
Armenien
Aserbajdsjan
Belgien
Bosnien
Bulgarien
Cypern
Danmark
England
Estland
Finland
Frankrig
Færøerne
Georgien
Gibraltar
Grækenland
Holland
Hviderusland
Irland
Island
Israel
Italien
Kazakhstan
Kosovo
Kroatien
Letland
Liechtenstein
Litauen
Luxembourg
Makedonien
Malta
Moldova
Montenegro
Nordirland
Norge
Polen
Portugal
Rumænien
Rusland
SanMarino
Schweiz
Serbien
Skotland
Slovakiet
Slovenien
Spanien
Sverige
Tjekkiet
Tyrkiet
Tyskland
Ukraine
Ungarn
Wales
Østrig
Udskriftsvenlig version
CAF Champions League 2010

Sæson

Klubnavn

Placering

2010TP Mazembe, Demokratiske Republik CongoVinder
2010Esperance Tunis, TunesienFinalist
2010Al Ahly Cairo, EgyptenSemifinalist
2010JS Kabylie, AlgerietSemifinalist
2010ES Sétif, Algerietnr 3 i Gruppe 1
2010Ismaily, Egyptennr 3 i Gruppe 2
2010Dynamos Harare, Zimbabwenr 4 i Gruppe 1
2010Heartland, Nigerianr 4 i Gruppe 2
2010Al Hilal, Sudan2 runde
2010Al Merreikh, Sudan2 runde
2010Al-Ittihad Tripoli, Libyen2 runde
2010Djoliba AC, Mali2 runde
2010Gaborone United, Botswana2 runde
2010Petro Atlético, Angola2 runde
2010Supersport United FC, Sydafrika2 runde
2010Zanaco, Zambia2 runde
2010Africa Sports, Elfenbenskysten1 runde
2010APR FC, Rwanda1 runde
2010ASC Linguére, Senegal1 runde
2010ASEC Mimosas, Elfenbenskysten1 runde
2010ASFA Yennega, Burkina Faso1 runde
2010Club Africain, Tunesien1 runde
2010Curepipe Starlight SC, Mauritius1 runde
2010Difaa El Jadida, Marokko1 runde
2010Ferroviário de Maputo, Mozambique1 runde
2010Gazelle, Tchad1 runde
2010Gunners, Zimbabwe1 runde
2010Raja Casablanca, Marokko1 runde
2010Saint-Eloi Lupopo, Demokratiske Republik Congo1 runde
2010Stade Tamponnaise, Réunion1 runde
2010Tiko United, Cameroun1 runde
2010Union Douala, Cameroun1 runde
2010Ajesaia, MadagascarKvalifikationsrunden
2010Al Ahly Benghazi, LibyenKvalifikationsrunden
2010Apaches Club, ComorosKvalifikationsrunden
2010Armed Forces, GambiaKvalifikationsrunden
2010AS Tempete Mocaf, Centralafrikanske RepublikKvalifikationsrunden
2010Asante Kotoko FC, GhanaKvalifikationsrunden
2010Balantas, Guinea-BissauKvalifikationsrunden
2010Bayelsa United FC, NigeriaKvalifikationsrunden
2010Diables Noirs, CongoKvalifikationsrunden
2010East End Lions, Sierra LeoneKvalifikationsrunden
2010Ela Nguema, ÆkvatorialguineaKvalifikationsrunden
2010Fello Star Labe, GuineaKvalifikationsrunden
2010GDR Libolo, AngolaKvalifikationsrunden
2010La Passe, SeychellerneKvalifikationsrunden
2010Mafunzo, ZanzibarKvalifikationsrunden
2010Mbabane Swallows, SwazilandKvalifikationsrunden
2010Orlando Pirates, SydafrikaKvalifikationsrunden
2010Sahel SC, NigerKvalifikationsrunden
2010Saint George, EthiopienKvalifikationsrunden
2010Sofapaka, KenyaKvalifikationsrunden
2010Stade Mandji, GabonKvalifikationsrunden
2010Uganda Revenue Authority, UgandaKvalifikationsrunden
2010Vital'O, BurundiKvalifikationsrunden
2010Young Africans, TanzaniaKvalifikationsrunden
© 2001-2017 www.foot.dk
Danmarks største fodbold-statistik-website
  Valid HTML 4.01 Transitional